Прилад для демонстрації водних властивостей ґрунту

Артикул: 1345

900 грн

Зображення реального товару може не суттєво відрізнятися від фото на сайті.
Деталі уточнюйте у менеджера при замовленні.

1. Призначення

Прилад призначений для демонстрації водних властивостей ґрунту в середній школі.

2. Комплектність
скляний циліндр з поділами і підставкою 1шт.
мірний циліндр 1шт.
воронка 1шт.
фільтр 1шт.
гумка 1шт.
інструкція з експлуатації 1екз.
Прилад для демонстрації водних властивостей ґрунту

Увага! Перш ніж почати користуватися приладом, необхідно уважно ознайомитися з його пристроєм, правилами експлуатації і догляду, що містяться в даній інструкції з експлуатації.
1. Призначення
Прилад призначений для демонстрації водних властивостей ґрунту в середній школі.
2. Комплектність
скляний циліндр з поділами і підставкою 1шт.
мірний циліндр 1шт.
воронка 1шт.
фільтр 1шт.
гумка 1шт.
інструкція з експлуатації 1екз.
3. Підготовка до роботи
Для демонстрації досвіду необхідно мати різну за механічним складом грунт трьох типів з різною структурою (наприклад глину, чорнозем і пісок). Грунт повинна бути суха і приготована з заздалегідь узятих зразків.
Збірка приладу: береться циліндр і закривається в нижній частині фільтром (крупноячеистой сіткою, фіксованою гумкою).
У циліндр насипають до позначки повітряно-сухий грунт, просіяне через сито з отворами в 1мм. Постукуючи об стінки циліндра, ущільнюють грунт.
Всі досліди рекомендується проводити з трьома приладами, заповненими грунтом різних типів.
4. Демонстрація дослідів
1.Визначення водопроникності грунту
Циліндр з грунтом зміцнюється в лапках універсального штатива над воронкою, під яку ставиться мірну склянку.
На поверхню грунту тонким струменем з мірного циліндра наливається вода так, щоб її рівень був на 1 см вище рівня грунту. Даний рівень підтримується протягом усього досвіду. Потім змиритися, скільки часу знадобилося для того, щоб з воронки просочилася перша крапля води, що пройшла через шар грунту. Потім визначається, яка частина надійшла в грунт води пішла на вбирання, а яка на фільтрацію в різних типах грунтів. Завершується досвід визначенням кількості води, що пройшла через грунт в одиницю часу.
Оцінка водопроникності:
оцінка водопроникності
Кількість води, що надійшла в грунт за 30 хв спостережень (мл)
1. надмірно висока
2. найкраща
3. хороша
4. задовільна
5. незадовільна

2. Визначення висоти підняття капілярної води
Для демонстрації водопідіймальні беруть циліндр, нижній кінець якого закривають фільтром і заповнюють його грунтом. Потім циліндр з ґрунтом ставлять в ванну для насичення капілярної водою. Вода буде підніматися по капілярних порах вгору, її рівень легко помітити по зміні кольору грунту.
Через певні проміжки часу рівень зволоження ґрунту відзначають і записують. Спостереження продовжують до тих пір, поки підняття не припиниться. Найвищий рівень підйому води характеризує водопроникність грунту. Щоб дізнатися швидкість підняття води за той чи інший період часу, треба висоту підняття розділити на час. Цю величину можна зобразити у вигляді графіка, по осі абсцис якого відкладають час, а по осі ординат висоту підняття води в момент спостереження.
3. Визначення повної капілярної вологоємності грунту
Кількість вологи, яке утримує грунт при підпорі води знизу, називається повною капілярної вологоємністю. Величина її залежить від загального обсягу грунтових капілярів, а остання визначається механічним складом і будовою ґрунту. Для визначення вологоємності насипаної повітряно-сухого ґрунту використовують скляні циліндри, нижнє кінці яких закриті фільтром і встановлені на підставці. Для досвіду беруть просіяне грунт (трьох різних типів) і заповнюють циліндри.
Кожен наповнений грунтом циліндр зважують і ставлять в широку банку, на дно якої наливають велику кількість води. У міру поглинання вологи ґрунтом воду підливають в банку. За різницею у вазі циліндра з грунтом до і після насичення дізнаються кількість капілярної води і вологоємність в%.
5. Правила зберігання
Після демонстрації дослідів прилади необхідно ретельно промити і просушити.
 Зберігати прилади рекомендується в коробці в сухому приміщенні з температурою 15-250С при відносній вологості повітря до 80%.

Відповідає Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах згідно наказу Міністерства освіти і науки України від №574/29.04.2020  "Про затвердження типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій" та наказу №143/07.02.2020  "Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи"

Замовити та оплатити товар можна будь-яким зручним для Вас способом. У нас працюють такі варіанти оплати:

  • безготівкова оплата
  • післяплата
  • оплата карткою Visa/Master Card (через систему LigPay)

Доставка товару здійснюється по всій території України через транспортні компанії, або адресна доставка за домовленістю.

Повернення товару здійснюється протягом 14-ти днів, згідно Закону України.

Будемо раді співпраці!

КАТАЛОГ