Радіометр Крукса

Артикул: 322

1 800 грн

Зображення реального товару може не суттєво відрізнятися від фото на сайті.
Деталі уточнюйте у менеджера при замовленні.

Прилад для демонстрації перетворення енергії випромінювання в кінетичну енергію.

Опис пристрою експоната
Радіометр крукса предствляет собою четирёхлопастную крильчатку, уравновешеннуя на голці всередині скляної колби з невеликим розрідженням. При попаданні на лопать світлового променя крильчатка починає обертатися, що іноді неправильно пояснюють тиском світла.


Насправді причиною обертання служить радіометричний ефект. Кожна з чотирьох лопатей крильчатки має темну і світлу сторони. В результаті більшого поглинання світла темна сторона освітлюваної
лопаті нагрівається сильніше, ніж світла. Тому молекули газу, що знаходиться в колбі, відскакують від темної сторони лопаті з більшою швидкістю, ніж від світлої. Отже, лопата, повернена до
джерела світла темною стороною, отримує більший імпульс, ніж лопать, звернена до світла світлою стороною. Цим і пояснюється спостережуване обертання.

Методика демонстрації експоната
Вчитель направляє на радіометр Крукса пучок світла, завдяки чому крильчатка всередині колби обертається. Якщо вимкнути джерело світла, то крильчатка зупиняється. Вчитель пояснює природу явища.

 

Відповідає Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах згідно наказу Міністерства освіти і науки України від №574/29.04.2020  "Про затвердження типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій" та наказу №143/07.02.2020  "Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи"

Замовити та оплатити товар можна будь-яким зручним для Вас способом. У нас працюють такі варіанти оплати:

  • безготівкова оплата
  • післяплата
  • оплата карткою Visa/Master Card (через систему LigPay)

Доставка товару здійснюється по всій території України через транспортні компанії, або адресна доставка за домовленістю.

Повернення товару здійснюється протягом 14-ти днів, згідно Закону України.

Будемо раді співпраці!

КАТАЛОГ