Модель "Схема мітозу і мейозу"

Артикул: 1285

3 400 грн

Зображення реального товару може не суттєво відрізнятися від фото на сайті.
Деталі уточнюйте у менеджера при замовленні.

На моделях представлені фази мітозу:
Интерфаза - це період життя клітини між двома поділами. Интерфаза ділиться на кілька періодів:
Пресинтетичний - перший період інтерфази. Генетична інформація знаходиться в стані максимального функціонування. Клітка зростає, диференціюється, функціонує.
Синтетичний - інший період інтерфази. У цей період відбувається подвоєння ДНК. Початок цієї фази називається точкою реплікації. Відбувається за участю певних білків-активаторів. В кінці цього періоду деякі клітини можуть перейти в G0 (або фаза спокою - період клітинного циклу, протягом якого клітини знаходяться в стані спокою і не діляться) та підтримувати свої функції і метаболізм (наприклад, нейрони і м'язові клітини) або перейти в наступну фазу.
Постсинтетичний період - підготовка клітини до профази мітозу. У клітці руйнується цитоскелет, починається конденсація і спирализация хроматид, посилюється синтез АТФ, РНК, білків, ліпідів і вуглеводів. Формуються деякі нові органели.

У профазі відбувається конденсація хромосом, клітинний центр ділиться і продукти його поділу розходяться до полюсів ядра, руйнується ядерна оболонка, утворюється веретено поділу.

Прометафаза - стадія переходу профази в метафазу (грец. «Pro»-перед). Каріоплазма і цитоплазма змішуються. Хромосоми ще більше ущільнюються, на центромери утворюються кінетохора.

У метафазі хромосоми розташовуються на «екваторі» (на рівній відстані від «полюсів» ядра) в одній площині, утворюючи так звану метафазну пластинку. Важливо відзначити, що вони залишаються в такому положенні протягом досить тривалого часу. Зазвичай в зв'язку з цим метафаза - сприятливий час для підрахунку хромосомних чисел.
У анафазі, яка є найкоротшою фазою мітозу, хромосоми діляться (з'єднання в районі центромери руйнується) і розходяться до різних полюсів клітини.

У телофазе відбувається руйнування веретена поділу і освіти ядерної оболонки навколо дочірніх ядер.
Тривалість мітозу в середньому 1-2 години, різна для різних видів клітин. Процес залежить також і від умов зовнішнього середовища (температури, світлового режиму й інших показників). Мітоз клітин тварин, як правило, триває 30-60 хвилин, а рослин - 2-3 години. За 70 років в тілі людини сумарно здійснюється порядка 1014 клітинних поділів.

Мейозу:
Мейоз проходить в два ділення.
З диплоїдних клітин утворюються гаплоїдні.
Відбувається тільки в статевих клітинах.

Розмір пакування: 47*14*10 см

Відповідає Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах згідно наказу Міністерства освіти і науки України від №574/29.04.2020  "Про затвердження типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій" та наказу №143/07.02.2020  "Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи"

Замовити та оплатити товар можна будь-яким зручним для Вас способом. У нас працюють такі варіанти оплати:

  • безготівкова оплата
  • післяплата
  • оплата карткою Visa/Master Card (через систему LigPay)

Доставка товару здійснюється по всій території України через транспортні компанії, або адресна доставка за домовленістю.

Повернення товару здійснюється протягом 14-ти днів, згідно Закону України.

Будемо раді співпраці!

КАТАЛОГ