Схема мітозу і мейозу

4 200 грн

Зображення реального товару може не суттєво відрізнятися від фото на сайті.
Деталі уточнюйте у менеджера при замовленні.

На моделях представлені фази мітозу:
Интерфаза - це період життя клітини між двома поділами. Интерфаза ділиться на кілька періодів:
Пресинтетичний - перший період інтерфази. Генетична інформація знаходиться в стані максимального функціонування. Клітка зростає, диференціюється, функціонує.
Синтетичний - інший період інтерфази. У цей період відбувається подвоєння ДНК. Початок цієї фази називається точкою реплікації. Відбувається за участю певних білків-активаторів. В кінці цього періоду деякі клітини можуть перейти в G0 (або фаза спокою - період клітинного циклу, протягом якого клітини знаходяться в стані спокою і не діляться) та підтримувати свої функції і метаболізм (наприклад, нейрони і м'язові клітини) або перейти в наступну фазу .
Постсинтетичний період - підготовка клітини до профази мітозу. У клітці руйнується цитоскелет, починається конденсація і спирализация хроматид, посилюється синтез АТФ, РНК, білків, ліпідів і вуглеводів. Формуються деякі нові органели.
У профазі відбувається конденсація хромосом, клітинний центр ділиться і продукти його поділу розходяться до полюсів ядра, руйнується ядерна оболонка, утворюється веретено поділу.
Прометафаза - стадія переходу профази в метафазу (грец. «Pro»-перед). Каріоплазма і цитоплазма змішуються. Хромосоми ще більше ущільнюються, на центромери утворюються кінетохора.
У метафазі хромосоми розташовуються на «екваторі» (на рівній відстані від «полюсів» ядра) в одній площині, утворюючи так звану метафазну пластинку. Важливо відзначити, що вони залишаються в такому положенні протягом досить тривалого часу. Зазвичай в зв'язку з цим метафаза - сприятливий час для підрахунку хромосомних чисел.
У анафазі, яка є найкоротшою фазою мітозу, хромосоми діляться (з'єднання в районі центромери руйнується) і розходяться до різних полюсів клітини.
У телофазе відбувається руйнування веретена поділу і освіти ядерної оболонки навколо дочірніх ядер.
Тривалість мітозу в середньому 1-2 години, різна для різних видів клітин. Процес залежить також і від умов зовнішнього середовища (температури, світлового режиму й інших показників). Мітоз клітин тварин, як правило, триває 30-60 хвилин, а рослин - 2-3 години. За 70 років в тілі людини сумарно здійснюється порядка 1014 клітинних поділів.

Мейозу:

Мейоз проходить в два ділення.

З диплоїдних клітин утворюються гаплоїдні.

Відбувається тільки в статевих клітинах.

    
редукційний розподіл
    
a) Профаза I
    
Спирализация хромосом.
    
Гомологічні хромосоми зближуються - коньюгіруют; при цьому може відбуватися обмін ділянками хромосом - кросинговер.
    
b) Метафаза I
    
Аналогічна митозу.
    
c) Анафаза I
    
До полюсів розходяться хромосоми - залишаються гаплоїдні клітини з подвоєними хромосомами (1n 2c, де n - кількість хромосом, з - кількість ДНК).
    
d) Телофаза I
    
мітотичний поділ
    
Відбуваються процеси аналогічні митозу. У анафазе II до полюсів розходяться хроматиди, і утворюються клітини з гаплоїдний набором хромосом (1n 1c) - сперматіди.

Замовити та оплатити товар можна будь-яким зручним для Вас способом. 

Ми працюємо по безготівковій та готівковій системі оплати. 

Доставка товару здійснюється по всій території України через транспортні компанії, або адресна доставка за домовленістю.

Будемо раді співпраці!

КАТАЛОГ